Dojlidy Białystok z medalami na
42. Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Wolsztynie
W dniach 15–17 maja 2026 roku w Wolsztynie odbyły się 42. Długodystansowe Mistrzostwa Polski.
Wśród setek zawodników z całego kraju bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci klubu
Dojlidy Białystok Canoe & Kajak Team.
Młodzi zawodnicy z Białegostoku pokazali ogromną determinację i sportowy charakter, wielokrotnie meldując się w czołówce swoich konkurencji.
Trzydniowa rywalizacja na wymagających dystansach dostarczyła wielu emocji, a efektem świetnych startów było zdobycie kilku medali oraz cennych miejsc punktowanych.
Największy sukces odnieśli Jan Ołdziejewski i Karol Nowik, którzy zdobyli tytuł Mistrzów Polski.


Świetnie popłynęły także Salina Skowrońska i Zosia Okołot w konkurencji K2,
zdobywając srebrny medal i 2. miejsce.




Brązowe medale wywalczyli Agata Ołdziejewska
w konkurencji C1,
Adam Budzyński również w konkurencji C1
oraz Gabriela Siemieniuk i Julia Filipczuk
w konkurencji C2.





Tuż za podium uplasowali się Maja Juchno
w konkurencji K1,
Ada Gryko oraz Patryk Sac w konkurencji C1,
zajmując bardzo dobre 4. miejsce.
Olek Zajkowski i Jakub Szeroki w konkurencji C2 ukończyli rywalizację na 5. miejscu,
Julia Szklaruk w konkurencji C1 była 7,
a Weronika Rębacz i Aleksandra Dądziło zakończyły mistrzostwa na 8. miejscu.
Dużego pecha mieli
Remigiusz Ciborowski i Błażej Geniusz.
Po chorobie jednego z zawodników osada nie zdołała ukończyć wyścigu.






















Start w Wolsztynie był kolejnym bardzo udanym występem młodych kajakarzy Dojlid Białystok,
którzy pokazali ogromną determinację,
sportowy charakter i wysoki poziom przygotowania.



